کد خبر: ۱۵۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۵ - ۲۲ دی ۱۳۹۵
رحلت جانگداز يكي از سرمايه هاي نظام اسلامي و انقلاب و كسي كه ناملايمات فراواني را به جان خريد اما قدمي و قلمي از او سر نزد تا خدايي نا كرده باعث تضعيف اين نظام شود و براي اعتلاي نظام اسلامي از جان خودش و از همه چيز گذشت.
  
آراس: غلامرضا شريعتي در جلسه شوراي اداري استان خوزستان با تسلیت رحلت آيت الله هاشمي رفسنجاني اظهار كرد: رحلت جانگداز يكي از سرمايه هاي نظام اسلامي و انقلاب و كسي كه ناملايمات فراواني را به جان خريد اما قدمي و قلمي از او سر نزد تا خدايي نا كرده  باعث تضعيف اين نظام شود و براي اعتلاي نظام اسلامي از جان خودش و از همه چيز گذشت. 

شريعتي در ادامه در خصوص  جلوگيري از فساد اداري بيان كرد: اگر بناست در حوزه نظام اداري و جلوگيري از فساد  موفق عمل كنيم و بيش از پيش پله هاي ترقي را طي نماييم لازم است در اين زمينه فرهنگ سازي شود، و شكست قانون جرمي بزرگ  در ذهن مردم جامعه  تلقی شود.

 شریعتی با اعلام اینکه نظارت های  اگر چه مفيد است ولي كافي نيست افزود: اگر در دوره آموزش و پرورش كه زير ساخت توسعه است اين آموزش ها صورت نگيرد و مبارزه با فساد و اجراي قانون مترادف باشد با دستورات ديني انسان يك خود كنترلي براي جلوگيري از تخلفات اداري ايجاد مي شود. اگر بنا بر نظارت هاي پليس باشد هيچ موفقيتي عايد ما نخواهد شد.

وی افزود: نهادهاي نظارتي  بايد به وظايف خود در این باره عمل كنند، بايد اشراف به امور داشته باشند و قوانين سختگيرانه نسبت به اين موضوع داشته باشند و نبايد در اين زمينه اغماض شود.

نبايد فوري به هر مدير و مسئول مالي تهمت فساد وارد كرد، بايد روشن باشد تا همه تشخيص دهند كه فسادي رخ داده است. لازم است قوانين شفاف و مشخص باشد تاقابليت تفسيرهاي بسياري در آن نباشد كه هر كس هر جور دلش مي خواهد آن را تفسير كند .


حركت به سمت اداره پايدار از مقاطع ابتدايي بايد فرهنگ سازي شود تا دانش آموزان ما با اين اين فرهنگ رشد كنند و آينده كه زمام امور را در دست گرفتند خودشان كنترل كننده باشند، در غير اين صورت ناپايدار است. قوانين سفت و سخت تر مي شود ولي ما هر از چند گاهي  با پرونده هاي اين چنيني مواجه مي شويم. 

سال گذشته اعتبارات استاني ٦/٥ درصد از اعتبارات كل كشور بود كه با پيگيري مسئولين در بودجه امسال اعتبارات استان ٨/٨ درصد شد. ساير اعتبارات مثل نفت  و رديف هاي اختصاصي كه براي ما گذاشتند و رديفي كه براي آب و فاصلاب در نظر گرفته شده حدود ٢/٤ درصد رشد داشته است گرچه  ما هم خواستار اعتبارات بيشتري بوديم  چون عوارضي كه نفت براي استان در نظر می گیرد بايد رديف ويژه اي براي آن ها قائل شوند؛ این درخواست با پيگيري نمايندگان در كميته تلفيق است و با آقاي نوبخت و معاونينش مكاتباتي صورت گرفته و پيگيري هايي نیزانجام دادیم تا اصلاحات خوبي در كميته تلفيق براي بودجه استان در نظر گرفته شود و انشالله رقم  بودجه استان افزایش قابل ملاحظه اي داشته شود و اميدواريم به آن نقطه مطلوب برسيم.

خبرنگار: شکوفه پایدار
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار