کد خبر: ۱۵۱۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۱ - ۲۲ دی ۱۳۹۵
كار ما تسهيل امور است نه توقف كارها. دنبال آن نيستيم كه در كار مديري خللي وارد كنيم بلكه آنچه كه دنبال آن هستيم اين است كه مديراني كه فعاليت مي كنند دغدغه اي نداشته باشند.
آراس:  رييس سازمان بازرسي استان خوزستان در شورای اداری استان با تسلیت  درگذشت يار ديرين امام راحل (ره) حضرت آيت الله هاشمي رفسنجاني (ره)  گفت: سازمان بازرسي كل كشور بر اساس اصل ١٧٤ قانون اساسي در كل كشور فعاليت دارند و دو رسالت خطير نظارت بر اجراي صحيح قوانين و حسن اجرای امور بر عهده آن است که تقريبا تمام حوزه هاي اداري را شامل مي شود.

 محمد آقاجري با اعلام ا ینکه تمام اداره و سازمان هایی كه از اعتبار و بودجه اي كه نظام براي آن تعين كرده  زیر نظر سازمان بازرسي اند  تا بررسی شود آیا  

قوانين مملكتي در آن دستگاه  یا تكاليف قانوني كه بر عهده ي آنها گذاشته اند طبق قانون است يا خير؟ و 
آیا ارباب رجوع از خدمات آنان رضايت مند است؟ این وظيفه سازمان بازرسي است كه  بر كارهاي آن ها نظارت داشته باشد و ببيند چرا مردم رضايتمندي لازم را ندارند.

وی یادآور شد :  تشكيل سازمان بازرسي  بر اساس اين نيست كه حتما تخلفي صورت گرفته است و بايد برخورد شود، بلکه مانند همه مديران كه نظارتي بر مجموعه خود دارند سازمان بازرسي استان هم همين موضوع را دنبال مي كند  تا نظارت قانونی بر همه امور داشته باشد.

مدیرکل بازرسي  خوزستان در شورای اداری: عمده مديران ما افراد پاك و سالمی  هستند
وی افزود: اگر كارگزار بخواهد عملكرد خود را به نحوي توجيه كند ما بايد ورود كنيم و او را توجيه كنيم كه بر خط قانون حركت كند چرا كه خط كش ما قانون است؛ مديران ممكن است نظارت لازم را بر زير مجموعه خود نداشته باشند، عمده مديران ما افراد پاك و سالمي هستند پس اين عدم نظارت يا به دليل اطلاع نداشتن آن ها از زير مجموعه خود كه خطاهايي را مرتكب شده است مي باشد يا به دليل مشغله كاري بوده است كه آن هم دليلي بر عدم نظارت كافي را داشته باشند. 

در بازرسي هايي كه انجام مي دهيم آن چيزي كه هدف ما مي باشد این است که با  همدلي همديگر اجراي قوانين را دنبال كنيم. بازرسي را بايد به اين نحو ببينيم كه پروژه اي كه در دست است به نحو احسن انجام  شود 
كار ما تسهيل امور است نه توقف كارها. دنبال آن نيستيم كه در كار مديري خللي وارد كنيم بلكه آنچه كه دنبال آن هستيم اين است كه مديراني كه فعاليت مي كنند دغدغه اي نداشته باشند.


خبرنگار: شکوفه پایدار

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار