کد خبر: ۱۵۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۲۲ دی ۱۳۹۵
رفسنجانی مبارزی نستوه بود که یک عمر در راه آرمانهای بلند اسلام مجاهدت کرد و بارها تا حدود مرگ پیش رفت و هرگز از پای ننشست
انقلاب اسلامی ایران تاریخ پرشکوهش را مدیون تلاشها و مجاهدتهای آزادمردانی ست که همواره خدمت به خلق خدا را در سرلوحه ی امور خویش داشته و در راه عقایدشان جان بر کف نهاده اند. تاریخ به نیکی و روشنی گواه است که گوشه ی زندانِ سالیان ستم شاهی بودن و رنجهای سترگ را به جان خریدنِ شیردلانِ حقیقت پیشه اگر نبود ، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی در دلهای پر امیدِ مانده در پستوهای نمور و تاریک زمان می پوسید و به واقعیت بدل نمی شد !
حضرت آیه الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی مبارزی نستوه بود که یک عمر در راه آرمانهای بلند اسلام مجاهدت کرد و بارها تا حدود مرگ پیش رفت و هرگز از پای ننشست . انقلاب سفید اما تیره و تار پهلوی وجود روشنش را می آزرد و با پیوستن به نهضت خمینی کبیر راهی را آغاز کرد که تا آخرین نفس به آن وفادار ماند و براستی که مردان میدان دیده ای چون او پرچم اعتلای این جغرافیای سرشار از حماسه را بر بلندای پرتیغزار، خوش به اهتزاز درآوردند.
هاشمی رفسنجانی مرد خرد و سیاست و فرهنگ بود بزرگمردی که روش را از سیره ی امام امت اموخته بود و از پسِ رنجهای بیشماری که به تجربه نشست هماره شکوه و عظمت اسلام و انقلاب را بعنوان فرصتی نیک برای رسیدن به آرمان هایش می دانست . پس از پیروزی انقلاب نیز چشم حلبی آباد نشینان و مردمان زیرِ یوغِ ستم روزگار گذرانده و زخم خورده ازخنجربی عدالتی شاهِ خاین به دستان سازنده و مهربانش روشن بود و او را سرداری میدیدند که برای سازندگی آمده است. 
در هر سنگری خوش ایستاد و جانانه پیش رفت و جز برای حفظ کیان ایران اسلامی قدم و قلم نزد .
از آنجا که درس شجاعت را در مکتب بزرگان آموخته بود ، به دور از هیاهو های رایج روزگار به اعتدال می اندیشید و وحدت و همبستگی را چراغ راه می دانست همچنانکه در اغلب آثار بجا مانده از او این علاقه را میشود یافت.
آنچه امروز ایشان را بیش از پیش بعنوان الگویی موفق در هم افزایی و همپوشانی جامعه ی ایران نمود داده است همین سیره و ساحت اعتدال بوده است .
مردی میداندار و میانه رو که در تمام شرایط سخت و حساس جامعه همگام مقام معظم رهبری بود و احزاب و طیف های مختلف از وی راه می جستند و برای ایجاد فضایی دشمن شکن و شب ستیز در جامعه ،گرد روشنایی وجودش می نشستند .
سه شنبه نوزدهم دیماه ۱۳۹۵ در بهتی عجیب و ناباورانه مردی را به خاک سپردیم که زندگی را بیشتر از مرگ سزاوار بود و جهان به وجود ارزشمندش برای رسیدن به آرامش ثبات و صلح احتیاج داشت . ابرمردی که برای جامعه ایران اسلامی ستون بود و همواره در طریق ولایت استوار بود .
قطعا فقدان این عالم وارسته و سیاستمدار شریف و مجاهد خستگی ناپذیر برای کشور ضایعه ای عظیم و اندوهی همیشگیست اما دل خوش به آن فرمایش به یاد ماندنی امام راحلیم که تا نهضت زنده ست هاشمی زنده ست ...
نام و یادش جاودانه و راهش پر رهرو باد ! غلامرضا شنبدی
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار