کد خبر: ۱۵۰۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۲ دی ۱۳۹۵
اتحادیه بین‌المللی دوچرخه سواری (UCI) اعلام کرده که رقابت‌های پیست دوچرخه سواری معلولان قهرمانی جهان به میزبانی لس‌آنجلس آمریکا برگزار خواهد شد.
به گزارش آراس،و ‌به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، این رقابت‌ها از دوم تا پنجم مارس (۱۲ تا ۱۵ اسفند) در مرکز ورزش‌های ولو (VELO) در غرب لس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

این مرکز ورزشی، یک هفته پیش از آغاز رقابت‌های معلولان، میزبان جام جهانی دوچرخه‌سواری تحت عنوان جام «تیسوت» است.

ریک آدامز، رییس ورزش‌های پارالمپیکی آمریکا، در این خصوص گفت‌: ما به طرزی باورنکردنی از این میزبانی هیجان‌زده هستیم. ضمن عرض تشکر اعلام می‌کنیم  که لس‌آنجلس کاملا برای این میزبانی آماده است و به تمام تیم‌ها و ورزشکاران اطمینان خاطر می‌دهیم که تجربه بزرگی خواهند داشت.

این برای نخستین‌بار در تاریخ رقابت‌های دوچرخه‌سواری معلولان است که این مسابقات یک سال پس از بازی‌های پارالمپیک برگزار می‌شود. اتحادیه بین‌المللی دوچرخه‌سواری قصد دارد از حالا به بعد رقابت‌های جهانی پیست را به صورت هر ساله برگزار کند. این رویداد در مورد دیگر مواد دوچرخه سواری هم صدق می‌کند.

مسابقات جهانی جاده دوچرخه‌سواری هم در سال ۲۰۲۰ که بازی‌های پارالمپیک توکیو برگزار می‌شود، انجام خواهد شد. مسابقات جهانی جاده تا به حال هرگز در سال پارالمپیک برگزار نشده است. این رقابت‌ها به میزبانی اوستند بلژیک برگزار می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: