کد خبر: ۱۵۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - ۲۱ دی ۱۳۹۵
به صورت تقریبی ۷۲ درصد از تبصره‌ها و بندهای لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ مشابه تبصره ها و بندهای قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور است.
به گزارش آراس: به نقل از مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصاد بخش عمومی با اعلام این مطلب که هدف از تهیه این گزارش فراهم آوردن زمینه مقایسه بهتر ماده واحده و تبصره های لایحه بودجه سال 1396 با ماده واحده و تبصره های قانون بودجه سال 1395 کل کشور است، افزود: مجموع احکام در قالب ماده واحده و تبصره های لایحه بودجه سال 1396 ، 87 مورد است که 63 مورد از آنها مشابه قانون بودجه سال 1395 است.

لایحه بودجه

بر اساس این گزارش به صورت تقریبی 72 درصد از تبصره‌ها و بندهای لایحه بودجه سال 1396 مشابه تبصره ها و بندهای قانون بودجه سال 1395 کل کشور است.

در بخش اول گزارش مرکز پژوهشها به صورت کلی نشان داده شده است که هریک از تبصره ها و بندهای لایحه بودجه سال 1396 با کدام یک از تبصره ها و بندهای قانون بودجه سال 1395 مشترک است. این امر در ابتدای گزارش به صورت جدول راهنما ارائه شده است.

در بخش دوم گزارش، به صورت تفصیلی و دقیق بررسی شده که میزان اشتراک و تشابه تبصره ها و بندهای لایحه بودجه سال 1396 با تبصره ها و بندهای قانون بودجه سال 1395 چقدر است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار