کد خبر: ۱۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۴ - ۱۹ دی ۱۳۹۵
آراس:دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: تنها ۱۳ درصد از ۲۰۰ سایت پرمراجعه و پرترافیک دامنه دات‌آی‌آر دارند و تنها ۳۰ درصد این سایتها به زبان فارسی هستند؛ جالب است که براساس این برآوردها، ۵۵ درصد محتوای سایتهای پربازدید در ایران انگلیسی است.
سید ابوالحسن فیروزآبادی در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران که با محوریت روابط عمومی دانش‌محور و مدیریت محتوا برگزار شد با بیان اینکه وضعیت سایت‌های کشور مناسب نیست، اظهار کرد: اخیراً بر اساس تحلیلی که مرکز ملی فضای مجازی داشته تنها 13 درصد از 200 سایت پرمراجعه و پرترافیک دامنه دات‌آی‌آر دارند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین ادامه داد: تنها 30 درصد این سایتها به زبان فارسی هستند و جالب است که براساس این برآوردها، 55 درصد محتوای سایتهای پربازدید در ایران انگلیسی است. 

وی اظهار کرد: این روابط عمومی‌ها هستند که می‌توانند وضعیت موجود را تغییر داده و در توسعه کانالهای ارتباطی نقش مهمی داشته باشند. 

فیروزآبادی با بیان اینکه روابط عموم‌های مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی که همگی از رسانه‌های جمعی هستند از جمله الزامات مورد نیاز جامعه است، تصریح کرد: هم‌اکنون 6 میلیارد نفر از حدود 7 میلیارد جمعیت جهان به فضای شبکه‌ای متصلند و با وجود این فضا، محدودیت جغرافیایی و زبانی از بین رفته است و از این حیث روابط عمومی باید بتواند با نوآوری و آگاهی از تحولات فضای مجازی برای مخاطبان متعدد روشنگری کند.

وی افزود: در فضای مجازی، روابط عمومیها هر روز با مسائل متعددی از جمله جعل خبر، ادعا و جعل صحبت مواجه می‌شوند که می‌توان با مکانیزمهای متعدد فناوری این فضا را کنترل کرد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در پایان تاکید کرد: روابط عمومیها باید تلاش کنند تا تولید محتوای فارسی در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های پربازدید اینترنتی را ارتقاء دهند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: